إِلَهِي عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفَاءُ وَ انْكَشَفَ الْغِطَاءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجَاءُ وَ ضَاقَتِ الْأَرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمَاءُ وَ أَنْتَ الْمُسْتَعَانُ وَ إِلَيْكَ الْمُشْتَكَى وَ عَلَيْكَ الْمُعَوَّلُ فِي الشِّدَّةِ وَ الرَّخَاءِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ أُولِي الْأَمْرِ الَّذِينَ فَرَضْتَ عَلَيْنَا طَاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنَا بِذَلِكَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنَّا بِحَقِّهِمْ فَرَجا عَاجِلا قَرِيبا كَلَمْحِ الْبَصَرِ أَوْ هُوَ أَقْرَبُ يَا مُحَمَّدُ يَا عَلِيُّ يَا عَلِيُّ يَا مُحَمَّدُ اكْفِيَانِي فَإِنَّكُمَا كَافِيَانِ وَ انْصُرَانِي فَإِنَّكُمَا نَاصِرَانِ يَا مَوْلانَا يَا صَاحِبَ الزَّمَانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي السَّاعَةَ السَّاعَةَ السَّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِينَ

مناقب حضرت زهرا از کتب علامه (112)

بزرگترین مقام شفاعت را در روز قیامت، حضرت صدیقه طاهره سلام‌الله‌علیها- همسان با پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و امیرالمؤمنین علیه‌السلام حائز می‌باشد؛

حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها همسان با امیرالمؤمنین و حسنین علیهم‌السلام در فضیلت سوره‌ی «هلی اتی» شریک و سهیم است.

ورود پنج تن علیهم‌السلام به بهشت قبل از همه ، در حالی که حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها - در پیشاپیش پدر و همسر و فرزندانش نخستین کسی است که وارد بهشت می‌شود.

حب حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها همانند حب همسر و فرزندان معصومش _ (که اجر رسالت خاتم الانبیاء است) ، بر همگان واجب است حتی بر رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم .

سخن گفتن حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با مادرش آنگاه که در رحم مادر بود ، و او را به شکیبائی دعوت می‌فرمود ، و این خود از نشانه‌های مقام ولایت می‌باشد.

محدثه بودن حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ، به این معنی است که فرشتگان با او سخن می‌گفتند ، و این مقام شئون امیرالمؤمنین و یازده اولاد معصوم اوست.

اشتراک حضرت فاطمه سلام الله علیها با پدر، همسر و فرزندانش در مجاز بودن ورود به مسجد پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم و پاک بودنش در هر زمان و در هر حال است.

اشتراک حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با پیامبر و امیرالمؤمنین و حسنین علیهم‌السلام در مقام عصمت و طهارت یکی دیگر از مناقب اوست.
او نیز ( عصمه الله ) در مورد آیه‌ تطهیر می‌باشد.

وجود شبح حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها در راستای عرش الهی، و تصویرش در بهشت، همردیف اشباح و تصاویر پدر و همسر و فرزندانش است.

هر کس به حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ایمان آورد ، همانا رستگار شد ، و هر کس به او اعتقاد نداشت به تحقیق هلاک گردید.

انبیا به حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها توسل کرده‌اند.
همانگونه که به نام پدر و همسر و فرزندان زهرا سلام الله علیها توسل نموده‌اند، و تمسک به اوست که وسیله‌ی نجات انبیا و اوصیا و سایر افراد بشر از مشکلات بوده است.

نام‌گذاری حضرت زهرا سلام الله علیها از طرف خداوند متعال می‌باشد،
همانند اسم‌ محمد صلی الله علیه و آله و سلم، و علی و حسن و حسین علیهم‌السلام ؛ همین مطلب دلالت دارد بر اینکه این پنج نفر- در برابر پروردگار- از خود هیچگونه اختیاری ندارند ، و تمام امورشان حتی انتخاب نامشان ، مربوط به خدای متعال می باشد.

صفحه1 از10

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی علامه امینی قدس سره توسط جمعی از خاندان صاحب کتاب بی نظیر الغدیر در عید غدیر سال 93 تاسیس شد که با درس گرفتن از آن مرحوم برای ترویج ولایت و مودت امیرالمومنین علی علیه السلام تلاش میکنیم؛ قابل ذکر است هر گونه مطلبی که در مورد شخصیت علامه باشد و از این سایت تایید نشود مستند و مورد تایید نمی باشد.

 

telephone  03132299110 ، 09359344985

 

 mail-black   allameaminy.com@gmail.com

 

      telegram4   twitter2   instagram2   facebook2   googleplus

پخش زنده حرم حضرت امیر المومنین(ع)

1430706965 ktwugmp

ادعیه و زیارت