إِلَهِي عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفَاءُ وَ انْكَشَفَ الْغِطَاءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجَاءُ وَ ضَاقَتِ الْأَرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمَاءُ وَ أَنْتَ الْمُسْتَعَانُ وَ إِلَيْكَ الْمُشْتَكَى وَ عَلَيْكَ الْمُعَوَّلُ فِي الشِّدَّةِ وَ الرَّخَاءِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ أُولِي الْأَمْرِ الَّذِينَ فَرَضْتَ عَلَيْنَا طَاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنَا بِذَلِكَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنَّا بِحَقِّهِمْ فَرَجا عَاجِلا قَرِيبا كَلَمْحِ الْبَصَرِ أَوْ هُوَ أَقْرَبُ يَا مُحَمَّدُ يَا عَلِيُّ يَا عَلِيُّ يَا مُحَمَّدُ اكْفِيَانِي فَإِنَّكُمَا كَافِيَانِ وَ انْصُرَانِي فَإِنَّكُمَا نَاصِرَانِ يَا مَوْلانَا يَا صَاحِبَ الزَّمَانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي السَّاعَةَ السَّاعَةَ السَّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِينَ

روايات دروغ نقل کردند

فضائل امیر المومنین علیه السلام در کتب حدیثی اهل عامه
شماره (339)

ربعی ‏بن حراش از امام علی علیه السلام نقل می‏کند که در رحبه:


در روز حدیبّیــه؛ گروهی از مشــرکان که از جملۀ آنان ســهیل بن عمرو و گروهی از پیشوایان مشــرکان بودند؛ به سوی ما آمدند و گفتند: ای پیامبرخدا! گروهی از فرزندان، برادران و بردگان ما به سوی تو آمده اند. آنان نسبت به دین، آگاهی ندارند؛ بلکه به خاطر فرار از کار در اموال و مزارع ما فرار کرده اند. آنان را به سوی ما برگردان. فرمود:

«اگر آنان به دین آگاهی ندارند، آگاهشان خواهیم ساخت».

ســپس پیامبر خدا صلی الله علیه وآله فرمود: «ای قریشیان! دســت بکشید وگرنه کسی را به سویتان گســیل می‏دارم که به خاطر دین، گردنتان را با شمشــیر بزند؛ آنکه خداوند دلش را به ایمان آزموده است».

[یاران گفتند]: او کیست، ای پیامبرخدا؟
ابوبکر گفت: او کیست، ای پیامبرخدا؟
عمر گفت: او کیست، ای پیامبرخدا؟

پیامبر صلی الله علیه وآله فرمود:«آن، وصله کنندۀ کفش است» و ایشان کفش خود را به علی علیه السلام داده بود تا وصله کند. «هو خاصف النعل وکان أعطی علیّاً علیه السلام نعله ـ نحصفها»

آن گاه علی علیه السلام به ما رو کرد و گفت: پیامبرخدا صلی الله علیه وآله فرمود: «هرکس آگاهانه به من دروغ ببندد، نشیمنگاهش آتش خواهد بود».

 

سنن ترمذی، جلد 5 صفحه 634- فضائل الصحابه، جلد 2 صفحه 649

 

(یکی از این روایات دروغ آنســت که روایت کردند که رسول خدا صلی الله علیه وآله ارثی برای خود نمی‏گذارد و با این بهانه فدک را از حضرت زهرا علیها السلام به ظلم گرفتند و به بیت المال ملحق کردند سؤال اینجاست که رسول خدا صلی الله علیه وآله که به یاران خود سفارش حق الناس و بیت المال را مکرر می‏نمود به دخترش نفرموده بود که دخترم تو در فدک حقی نداری و فدک جزء اموال بیت المال اســت. آیا پیامبرصلی الله علیه وآله این مطلــب را یادش رفته که به دخترش بگوید آیا این پذیرفتنی است که پیامبر اینگونه عمل کنند؟ معلوم است روایت را جعل کرده اند).

 

(اللَّهُمَ‏ عَجِّلْ‏ فَرَجَ وَلِيِّكَ وَ ابْنَ وَلِيِّكَ وَ اجْعَلْ فَرَجَنَا مَعَ فَرَجِهِمْ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ)

پایگاه اطلاع رسانی علامه امینی

https://telegram.me/allamehaminy

Share this article

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی علامه امینی قدس سره توسط جمعی از خاندان صاحب کتاب بی نظیر الغدیر در عید غدیر سال 93 تاسیس شد که با درس گرفتن از آن مرحوم برای ترویج ولایت و مودت امیرالمومنین علی علیه السلام تلاش میکنیم؛ قابل ذکر است هر گونه مطلبی که در مورد شخصیت علامه باشد و از این سایت تایید نشود مستند و مورد تایید نمی باشد.

 

telephone  03132299110 ، 09359344985

 

 mail-black   allameaminy.com@gmail.com

 

      telegram4   twitter2   instagram2   facebook2   googleplus

پخش زنده حرم حضرت امیر المومنین(ع)

1430706965 ktwugmp

ادعیه و زیارت